Názov: PPČ Prešov
Adresa: Šmeralova 27, 08001 Prešov, Slovenská republika
IČO: 52250610
Číslo registrácie: VVS/1-900/90-56001

Názov: PPČ Košice
Adresa: Povstania českého ľudu 12, 040 22 Košice, Slovenská republika
IČO: 52225291

O nás

Športoví nadšenci, skupina bláznov, zoskupenie talentovaných mladých ľudí… Toto a veľa iného o nás môžu povedať ľudia, ktorí s nami prišli do kontaktu. V každom prípade sme ako organizácia začali písať históriu niečoho, na čo v metropole Šariša zatiaľ nikto nenabral odvahu. Podarilo sa nám vytvoriť unikátne bežecké podujatie na územi mesta Prešov a Prešovského samosprávneho kraja – Prešov Half Marathon. Cítili sme potrebu a videli sme priestor priniesť do Prešova mestský ½ maratón, ktorý by sa v budúcnosti stal pevnou súčasťou športového a kultúrneho vyžitia.

Prešov bolo posledné krajské mesto, ktoré nemalo svoj vlastný beh. Ako správni lokálpatrioti a východniari sme túto skutočnosť radi zmenili a do Prešova priniesli podujatie, ktoré veríme, že sa stane súčasťou kalendárov nielen „profi“ športovcov, ale aj „hoby“ nadšencov behu a športu.

Laťku sme nastavili vysoko a spojili sme športový zážitok s emóciami, čoho výsledkom bol dobrý pocit pretekára zo samého seba, z odvedeného výkonu, zo zážitkov a emócií na trati a v cieli, a v neposlednom rade, začali sme s výchovou hrdého účastníka tohto podujatia aj do budúcna.

Samozrejmosťou je „animačný program“ v priestoroch štartu a cieľa, kvalitné občerstvenie pre pretekárov a návštevníkov, pestrý hudobný program na trati a pre “finishera”, samozrejme, pamätná medaila a účastnícke tričko.

Pretek v disciplínach 5km, 10km a ½ maratón je skvelou príležitosťou, ako si vopred otestovať formu pred vrcholom sezóny MMM v Košiciach. Keďže podujatie dopadlo na 1*, rozhodli sme sa… zase spontánne, zase srdcom… aaaa do kalendárov pribudol aj Prešov Night Run.

Prešov Night Run je kombináciou cestného behu a tzv. „city trailu“, ktorý je situovaný v užšom centre mesta v dvoch 5 km kolách. Priestor, ktorý tu je, sa snažíme využiť na maximum a pohrať sa s emóciami každého účastníka. Náš Night Run je definitívne veľká bežecká párty!!