LACI MARAS – HONORARY DIRECTOR

Laciho postava a úloha bola od začiatku, až do dnešného dňa, zahalená rúškom tajomstva. No od počiatku myšlienky je s nami, mentoruje, rozdáva skúsenosti a rady a poťahuje za nitky.

Štatutár OZ, Čestný riaditeľ oddielu Maratónsky klub Prešov, Riaditeľ Maras teamu, a hlavne, najskúsenejší atlét v našom blízkom okolí!

Laci, veľmi príjemný, usmievavý pán v strednom veku, so šibalským pohľadom a fotoaparátom v ruke. Takto si ho pamätá nejeden bežec na Slovensku a v zahraničí. Možno ste nevedeli, že keď píšeme najskúsenejší, za týmto slovkom sa skrýva 206 odbehnutých maratónov a ten najrýchlejší je za 2:36:37 z roku 1989 z Košíc. Ďalej je tam „odmakaných“ cez 30 Sparťanov a 10 maratónov Komandosa.

Majster Slovenska na 1500-vke, tretí na majstrovstvách Československa, 2 roky členom DUKLA Banská Bystrica a v nohách neskutočné množstvo odbehnutých podujatí, to všetko vďaka Lacimu máme „doma v kuchyni“, učíme sa od neho a má náš obrovský rešpekt!! Laci sa okrem Prešov Half Maratho- nu a Prešov Night Runu venuje hlavne trénerskej činnosti v jeho Maras Teame.

Vyučený auto klampiar, cez deň tvrdo fyzicky pracoval aj športoval a napriek tomu začal študovať popri zamestnaní v Poprade, kde získal maturitu. To ho neus- pokojovalo. Mal vyššie ambície a opäť sa popri zamestnaní venoval štúdiu na vysokej škole Akadémií Policajného zbo- ru SR, ktorú úspešne ukončil v Bratislave. V štúdiách pokračoval a úspešne ich dovŕšil na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave, kde sa stal doktorom práv.

Jeho život mu priniesol mnoho pekného, ale aj utrpenie v podobe straty milo- vaného syna, s čím sa nikdy nevyrovná žiaden rodič. Česť a pamiatka jeho syna je navždy živá v názve teamu MARAS, ktorý pred rokmi spolu založili. Lacimu aj touto cestou prajeme veľa zdravia a radosti zo športu a veríme, že sa nám bude rok čo rok naše podujatia dariť spolu posúvať na tú najvyššiu úroveň.

PEŤO SCHMIEDL – RACE MANAGER

Bol to práve Peťo, ktorý prišiel do Prešo- va za Lacim a Aďom s myšlienkou spraviť bežecké preteky na najvyššej úrovni. Jeho nadšenie pre šport a nezlomná vôľa presvedčiť všetkých, že to pôjde, a následne ich motivovať keď to nejde ľahko, nás priviedla tam, kde sme dnes. Je to náš benefit, na ktorého základe je možné aj všetko nemožné.

Peťova pracovná cesta pred Prešov Half Marathonom, bola 10 rokov spojená so značkou Red Bull. Tam sa naplno naučil využívať svoje silné stránky, pracovať s luďmi a viesť ich, a tam na vlastnej koži zažil vysokú školu event marketingu.
Na každej stene Peťovej kancelárie je tabuľa, kde sa okrem základných scenárov a návodov na podujatia, dá dopátrať až k detailu, kedy, čo a v akom čase uverejniť na instagram, ako a kedy budeme súťažiť či postovať na facebooku alebo ako presne umiestniť reklamné bannery v cieľovej rovine.

Práve v jeho hlavičke sa zrodila stratégia, ktorou sa všetci riadime, že bežecké podujatia si v princípe nekonkurujú, že si vzájomne vychovávajú bežcov a mali by sa medzi sebou podporovať. Presne na základe toho sme začali zabezpečovať občerstvovačky a robiť pozvánky pre iné podujatia.

Veľa si sľubujeme aj od projektu „rozbehnime kraj“, kde Peťo oslovil Prešovskú Univerzitu v Prešove, postupne získal jej záštitu a spoločne začali robiť tú najťažšiu prácu – dostať mladých ľudí z internátnej izby a z krčmy na štart podujatia, a následne im pripraviť taký zážitok, aby pocity a emócie v cieli mali potrebu znova zopakovať.

Peťo má 36 rokov, má 9 ročného syna Dominika a s priateľkou sa nevedia dočkať dcérky, ktorá príde na svet na jeseň.
Akčný životný štýl a zo športu osvojené životné heslo: Buď chceš, alebo nechceš – nič iné neexistuje!, to je presne náš Petrík. Pred troma rokmi si povedal, že skúsi dokončiť 1⁄2 Ironmana (1,9 km plávanie, 90 kmbicykela21,1kmbeh) a dnes je už hrdým majiteľom 5 finisherských medailí. Na svojej “forme“ maká spoločne s osobným trénerom a ťažko nájdete deň, kedy by sa nehýbal.
Jeho úlohou okrem nápadov a marketingových stratégií, je v neposlednej rade aj zháňanie partnerov pre nancovanie projektov.
Petrik ostaň aký si a viac nás sekíruj, pretože vieme, že by to bez Tvojho nadšenia a prístupu, bola iba obyčajná práca!

LUCIA ANDREJOVÁ – RELATIONSHIP MANAGER

Lucka sa k nám pridala tesne po prvom ročníku Prešov Half Marathonu. Postupom času si prevzala zodpovednosť za sociálne siete Facebook, Instagram, Youtube a TikTok (to Lucka Vám trpezlivo odpovedá na Vaše otázky J), personálne obsadenie pozícií či na trati, na občerst- vovacích staniciach alebo na prezentácii na podujatí a pod jej kompetencie spadá aj naša prezentácia do médií či už formou PR alebo aj rozhovorov.

Lucka je sexi, je mladá, je veľmi príjemná a pracovitá baba, ktorá je fakt za každú srandu a nemá problém prežúrovať celú noc a napriek tomu (možno niekedy s maličkým pripomenutím… ) stíha ter- míny, je veľmi zodpovedná a k úlohám, čo vyplývajú z jej kompetencií, sa naozaj stavia čelom.

Lucka pochádza z obce Vlača – ta to dze? – pri meste Hanušovce nad Topľou a u nich doma je riadne veselo, keďže má ďalších štyroch súrodencov! Čerst- vá magisterka v odbore masmediálnych štúdií toho na svoj vek skúsila naozaj veľa, keďže disponuje výučným listom kuchár a baristickým kurzom. Toto všetko si vyskúšala aj na brigádach ako čašníčka, barmanka, animátorka voľného času, promotérka či dokonca recepčná. Na naše veľké šťastie sa objavila na pohovore u nás a okrem úloh, ktoré má v súvislosti s Prešov Half Marathonom a Prešov Night Runom, sa v jarnom a letnom období veľmi dobre uplatnila ako Manager a Supervisor na veľkých letných festivaloch.
Lucka raz má a raz nemá frajera a žije veľmi aktívne. Keď jej pri tom všetkom čo robí zvýši čas na seba, rada si zájde do tka. Dokonca disponujeme prísľubom, že začne behať!! Tak uvidíme J…

V každom prípade sme veľmi radi, že osviežila a omladila náš kolektív a doplnila ho ako reprezentant generácie Z.

PETER ZUBAĽ

Peťo je relatívne nový člen teamu a jeho „draft“ prebehol po kontaktovaní Prešovskej univerzity ohľadom spolupráce.

Práve Peťo usilovne obhajuje a presadzuje na univerzite projekt „rozbehnime kraj“, kde je cieľom dostať mladých ľudí z internátnej izby a z baru na štart podujatia a pripraviť im taký zážitok, aby sa im dostal pod kožu a do srdca a aby ho chceli zažiť znovu.

Peťo pochádza z obce Radvaň nad Laborcom a je defacto z dedinského prostredia, čo sa odrazilo aj na jeho povahových vlastnostiach. Dnes málo vídaná pracovitosť a pokora spojená s inteligenciou ho do budúcna predurčuje na rozšírenie kompetencií nielen v našom teame, ale veríme, že aj na univerzite.

Peťo má u nás na starosti expo, aktivity spojené s detskou atletikou a partnership na UNIPO 5 km behu, kde sa aj na základe jeho práce, stala univerzita titulárnym partnerom.

Možno ste nevedeli, že Peťo má politické ambície a veríme, že si ho nestiahne nejaká z politických strán. Má veľmi sympatickú priateľku, ktorá ho dopĺňa hlavne v organizačných veciach. Veríme, že za Peťovej pomoci s univerzitou dosiahneme unikát vo forme nevídaného počtu študentov na štarte našich podujatí, no vieme už teraz, že sa nám podarilo stiahnuť k sebe naozaj jedničku na drafte!

NIKA BERNÁTOVÁ – PRODUCTION MANAGER

Nika je pri našej bežeckej myšlienke od jej počiatku. Preskákala s nami všetky „pôrodné“ bolesti a aj jej zásluhou sa môžeme pýšiť tým, kde sme dnes.
Čo sa týka práce, Nika zabezpečuje a manažuje fotografov, kameramanov a okrem krásnych a veľakrát vtipných pozvánok a aftermoovie videí, tento rok zvládla zmanažovať náš prvý lifestream. K jej ďalším úlohám patrí aj príprava pódiového programu, či sprievodného programu na trati a v neposlednom rade ceremoniál odovzdávania cien.
Nika je mladá, krásna baba na hrane generácie Y a Z. Po gymnáziu, študovala a bakalársky titul získala na Vysokej škole medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove v odbore medzinárodné podnikanie v obchode a službách a štúdiá dokončila na Technickej Univerzite v Košiciach ako inžinierka logistiky.
Jej akčný život iba podčiarkla pozícia, ktorú posledných 6 rokov veľmi úspešne zastávala a v Česko-Slovensku asi ani nie je festival, na ktorom by nemanažovala Red Bull bary.
Najviac nás ale teší a ju napĺňa jej pozícia stage manager na podujatiach majáles Košice a Majáles Prešov, či Maiday Košice, kde je v priamom kontakte s interprétmi a rieši ich potreby a rozmary. Okrem tohto všetkého šialenstva čo postíhala, momentálne s priateľom čakajú bábätko, takže budúci rok budeme mať pri odovzdávaní cien pomocníčku.
Akčný životný štýl sa odzrkadľuje aj v jej záujmoch, kde dominuje tanec, ale rada si zájde aj zacvičiť, a dokonca svojho času mala aj bežeckého trénera. Nika je nielen v práci, ale aj v živote veľmi tvrdohlavá a keď si niečo vezme za svoje, vždy to aj dotiahne. Ako príklad uvádzame ako chcela byť frutariánom. Výzvu ste mohli sledovať aj u nás na Instagrame a 7 dní na ovocí zvládla na parádu!!
Nike patrí veľké ďakujem za jej nasadenie a za to, že je dušou našej maličkej organizácie. Prajeme jej všetko len to najlepšie a najviac zdravia do role mamičky, a dúfame v jej skorý návrat medzi nás!

TOMÁŠ POPUP POPOVIČ

Poup je členom teamu od začiatku roku 2019.
Jeho „full time job“ je digitálny marketing. Poup je founder a kreatívny riaditeľ digitálnej agentúry Esenti s.r.o. a pôsobí v ONLINE prostredí viac ako 10 rokov. Je bývalý linuxák, kóder a programátor. Roky sa venuje SEO problematike a aktuálne už tretí rok výkonnostnému marketingu, analytike a e-commerce odvetviu.
Poup zatiaľ ako jediný člen teamu naozaj nešportuje. Ako správneho IT- čkára, ho vlastne je aj problém stretnúť osobne, ale usilovne sa to snažíme zmeniť J. Má 31 rokov, krásnu rodinku a ak mu zvýši čas, venuje sa deťom a vzdelávaniu seba aj iných.
U nás má Tomáš na starosti marketing a remarketing v digitálnom prostredí. Je to práve on, čo nás pomaličky učí prečo je fajn mať web, ako ho vedieť používať a párovať s aktivitami na sociálnych sieťach a digitálnom prostredí. Veríme, že Poupa budeme spolu vidieť budúci rok na Night rune na štarte!

GABI SPIŠÁK – OPERATIONS MANAGER

Dostávame sa do fázy, kde už viete veľa nového o ľuďoch čo góly strieľajú alebo na ne prihrávajú.
Ak by sme boli futbalové mužstvo, prichádzame k hráčovi, ktorý robí veľmi veľa špinavej roboty a bez neho by to určite nešlo. Gabiho pozícia je niečo, ako v slovenskej reprezentácii pozícia Juraja Kucku.
Gabi má 36 rokov, krásnu manželku a dcérku, a úprimne, nie je vyslovene športový fanatik. Vyštudovaný tunelár (na fakulte BERG v Košiciach ) má rád kolektívne športy, najmä futbal. Čo sa týka vytrvalostných a individuálnych disciplín sú roky, keď tam tréning je a hecne sa aj na 1⁄2 maratón, no sú aj tie „bezpohybové“ J
Gabi má mimoriadne schopnosti čo sa týka logiky a technických riešení, taktiež veľmi pekne kreslí a tieto danosti mu u nás okrem toho, že je štatutár OZ a jeden z hlavných organizátorov, zaručili povinnosti čo sa týka trate, rozmiestnenia zóny štart a cieľ a celej logistiky okolo toho.
Gabi (spolu s Peťom, Nikou, Luckou a Petrom Bucom z Maratónskeho klubu Košice) je jeden z veľmi mála ľudí z východného Slovenska, ktorí sú na atletickom zväze preškolení na pozície ako hlavný organizátor, organizátor, bezpečnostný manažér a usporiadateľ.
Jeho produkčné schopnosti nám prinášajú obrovskú výhodu a okamžité riešenia nielen na bežeckých podujatiach, ale aj v sfére kultúrnych podujatí a služieb, ktorým sa venujeme v jarnom a letnom období.
Gabimu prajeme, nech je rok 2020 zase ten pohybový a hlavne nech mu to takto „páli“ čo najdlhšie!

DANY OBERMAN

Keď bežci v noci snívajú svoje maratónske sny, Dany so svojím teamom práve dopíja 6 Red Bull a pokračuje v prípravách na podujatie. Je to práve on, cez ktorého ruky prejde každá zábrana, každý baner, každý balíček, každá dopravná značka…
Keď budeme pokračovať v rétorike futbalového mužstva, po Danyho chybe by sme s istotou blížiacou sa k 100% dostali gól.
Dany má 29 rokov, je narodený v znamení raka a v mladosti sa venoval džudu.
1⁄2 maratónsku trať už tiež zvládol a od aktívneho behania ho momentálne brzdia zdravotné ťažkosti, ale je to na
dobrej ceste vrátiť sa k behu v roku 2020.
Dany, ako Gabiho pravá ruka u nás výborne zvláda produkčné a prípravné práce a logistiku z toho vyplývajúcu.
Jeho práca je fakt ťažká, dlho trvajúca a máme fakt veľké šťastie, že ju robí so srdcom a láskou a jeho nasadenie a húževnatosť nás veľa krát zachránila od blamáže v hodine dvanástej !!
Danymu prajeme hlavne veľa zdravia a nech mu nadšenie a srdce vydrží čo najdlhšie.

RADES LUKÁČ – SPORT GARANT

Naša najnovšia akvizícia a cenná posila do teamu, čo sa týka odbornosti, Rades, má toho v živote za sebou naozaj mno- ho…
Jeho „full time job“ a pozícia je: Head of IT Infrastructure department vo VSE Holding.
Je to športovec telom a dušou a jeho výsledky hovoria za všetko …
Rades je bývalý reprezentant ČSFR, neskôr SVK vo vodnom póle a tam niekoľkonásobný majster ČSFR, SVK, ME Juniorov vo Varne v Bulharsku 1990 – striebro, MS Juniorov v Long Beach USA 1991 – 7. miesto, účastník ME Shef eld 1993, účastník World University Games 1993 v Buffale, účastník ME 1997 v Seville, účastník OH v Barcelone 1992, ďalej vášnivý bežec a triatlonista, finisher 1⁄2 IM Zell am See, Challenge Family Prague, Full IM Challenge Family Roth, IM Klagenfurth/…
Rades je aktívny aj v štruktúrach rôznych športových organizácií ako napr. člen organizačného výboru MMM, Člen organizačného výboru 1. košického Bike Maratónu, bývalý člen Slovenskej plaveckej federácie, člen Slovenskej triatlonovej únie, člen Slovenského atletického zväzu, Spoluautor projektu Ness City Triathlon Košice, Spoluautor projektu Beh na Vežu, člen pro-body sport team.A teraz je hlavne s nami, čo nás posúva do úplne inej sféry v oblasti profesionálneho športu!!
Rades má u nás na starosti časomieru, rozhodcov a komunikáciu s nimi, certifikáciu a meranie trate, spolu s Lacim obsadzovanie kategórií elite a v neposlednom rade je fantastický športový garant.
Reprezentuje hranu generácií X a Y a veríme, že jeho nadhľad a skúsenosti prinesú svoje ovocie hlavne vo vašej miere spokojnosti!